Україна припинила трансляцію телеканалів Viasat

Україна припинила трансляцію телеканалів Viasat

В Україні з 31 березня припинили транслювати телеканали Viasat

Шведсько-британський медіахолдинг припиняє трансляцію в Україні каналів Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature, Epic Drama, TV1000, TV1000Action, TV1000WorldKino і ViP Comedy.

Про це повідомили на офіційному сайті Viasat Ukraine.

Таким чином Viasat виконує рішення Національної ради з телебачення і радіомовлення України. Канали Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature, Epic Drama, TV1000, TV1000Action, TV1000WorldKino і ViP Comedy будуть виключені з тарифних планів усіх національних телепровайдерів. Замість них клієнтам запропонують 14 інших телеканалів, які раніше не входили до пакетів.

"Відповідно до рішень Нацради України з ТБ канали ... не включені до переліку каналів, які дозволено транслювати на території України", – йдеться в повідомленні компанії.

Формальною підставою для заборони могло слугувати те, що перераховані канали, крім англійського, мовили ще й російською. Однак нещодавно керівництво Viasat Ukraine в одному з інтерв'ю заявило про наміри створити україномовну версію цих каналів. 

ЗМІ пишуть, що ще одна причина – те, що з 23 жовтня 2015 року по 28 липня 2022-го директором компанії Viasat World Limited був громадянин Росії Дмитро Бабурін. Нацрада повідомляла, що Viasat World Limited отримує російські доходи від роялті від пов'язаних сторін у Росії за поширення в РФ каналів Viasat World.